Akcja "Podaj mydło"

Akcja

„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”

Przez dwa tygodnie w marcu 2019r  braliśmy udział w przedsięwzięciu zapoczątkowanym przez fundację „Redemptoris Missio”- pn. „Podaj mydło”. Akcja polegała na zbieraniu kostek mydła i spotkała się z dużym odzewem nie tylko wśród uczniów naszej szkoły ale również okolicznych mieszkańców i uczniów innych szkół.  Zebraliśmy około 1000 kostek mydła, które przekazaliśmy stowarzyszeniu „Przystanek Lotyń” – koordynatorowi akcji na naszym terenie.

Uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły zebrali 500 kostek mydła:

-klasa 0 – 18 szt

- klasa 1 – 45 szt

- klasa 2 – 36 szt

- klasa 3a – 39 szt

- klasa 4a – 86 szt

- klasa 5 – 38 szt

- klasa 6 – 152 szt

- klasa 7 – 26 szt

- klasa 8 – 27 szt

- klasa IIIg – 10 szt.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do osób prywatnych, które wsparły te akcję- Pani Emilii Diks i  Pani Moniki Kiełpińskiej oraz  uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzchowie (300 kostek) i uczniów oddziału przedszkolnego w SP nr 7 w Chojnicach (140 szt).

Szkolne Koło Wolontariatu /A.C./

Data dodania: 2019-05-06 08:39:35