Dzień tabliczki mnożenia

29  września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Pawłowie  po raz czwarty  obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Była to już 7 edycja tej akcji.

Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Rodzice mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Pokazaliśmy  zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.

Z tabliczką mnożenia świetnie poradzili sobie uczniowie klas 3-7 SP oraz klasy gimnazjalne, podczas egzaminów przeprowadzonych w salach lekcyjnych.

W tym roku , dzięki przychylności dyrektor „Bramy Pomorza” – pani Katarzyny  Kołuckiej , ruszyliśmy z naszą zabawą „w teren”. Przygotowaliśmy specjalne stoisko oraz plakaty zachęcające do tego małego egzaminu. Niektórzy dorośli bardzo obawiali się sprawdzenia swojej wiedzy, jednak większość chętnie przyłączyła się do akcji.

Zabawa połączona z nauką bardzo się wszystkim podobała, na 174 egzaminowanych osób aż 151 uzyskało tytuł eksperta.

Koordynator szkolny – p.  Aleksandra Cieplińska

Data dodania: 2017-09-29 09:07:00