Październik miesiącem dobroci dla zwierząt - podsumowanie akcji

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Ligą Ochrony Przyrody zorganizowało wśród wszystkich uczniów szkoły zbiórkę wszystkiego, co jest najbardziej potrzebne Chojnickiemu Przytulisku dla Zwierząt.

Zebraliśmy:

1. 70 kg suchej karmy
  2. 30 kg karmy w puszkach
  3. 5 kg makaronów i kasz
  4. 2 kg smakołyków i witamin dla zwierzątoraz 20 koców i pledów.

26.10.2016r uczniowie naszej szkoły odwiedzili Przytulisko dla Zwierząt w Chojnicach.  Wizyta była ukoronowaniem akcji zbierania karmy dla porzuconych psów i kotów. Młodzież przekazała zgromadzone dary, zapoznała się z funkcjonowaniem schroniska i problemami, z którymi się ono boryka. Dzieci mogły poznać pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska jak i jego adopcji. Była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta.

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone zwierzęta. Jednocześnie mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich znajdzie nowych odpowiedzialnych właścicieli i opuści schronisko./A.C./

Data dodania: 2019-11-10 20:46:40
Data edycji: 2019-11-10 20:47:27