„Zielona Szkoła” w Chocińskim Młynie

W dniach 18-19 września 2017 roku uczniowie klasy 4, 5 i 6  (28 osób) realizowali program nauczania w formie wyjazdu zwanym  „Zieloną Szkołą”  w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

Podczas pierwszego dnia pobytu mieli okazję wziąć udział w zajęciach na temat różnorodności ptaków na naszych terenach, poza tym z wielkim zaangażowaniem wykonali  zdobienie ekologicznej bawełnianej torby, którą mogli zabrać ze sobą do domu. Wieczorne ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie piosenek pozwoliło jeszcze bardziej wszystkim się zintegrować.

W ciągu drugiego dnia, który przywitał nas pięknym słońcem, uczniowie wzięli udział w rowerowej wycieczce nad jezioro do miejscowości Małe  Swornegacie, gdzie pracując w grupach wykonywali doświadczenia, na podstawie których określili potem czystość wody.

Wszyscy powrócili ze wspaniałymi wrażeniami.

Data dodania: 2017-09-19 09:14:00
Data edycji: 2018-09-28 09:17:22