Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pielęgniarka

SZANOWNI PAŃSTWO!

 

 

Profilaktyczną Opiekę Zdrowotną nad uczniami naszej szkoły sprawuje Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice.

 

 

Pielęgniarka Środowiska Nauczania i Wychowania:

 

Marta Gorall

Czwartek od godz.8:00 do godz.14:00

tel.576 034 439

 

 

   Zgodnie z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. O opiece zdrowotnej nad uczniami przekazuję Państwu informację o zakresie opieki zdrowotnej sprawowanej przez pielęgniarkę szkolną:,,Wykaz świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej udzielanych w środowisku nauczania i wychowania oraz warunki ich realizacji''-załącznik. Informuję również o prawie do wyrażenia sprzeciwu wobec objęcia dziecka profilaktyczną opieką zdrowotną sprawowaną przez pielęgniarkę szkolną (jeżeli Państwo nie wyrażają zgody, proszę o pisemną informację).

 

 

   Uczniowie wszystkich szkół objęci zostaną również opieką stomatologiczną sprawowaną przez lekarza dentystę. Na świadczenie ogólnostomatologiczne konieczna jest Państwa zgoda, natomiast profilaktyczne świadczenia stomatologiczne wykonywane są u uczniów w przypadku braku sprzeciwu rodziców.

 

   W ramach profilaktycznych świadczeń pielęgniarki szkolnej w klasach I-VI prowadzone są zabiegi przeciwdziałania próchnicy zębów. Państwa dziecko 6-krotnie w ciągu roku szkolnego w odstępach 6 tygodniowych, objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi. Przy tej okazji każde dziecko będzie miało możliwość nauczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania zębów i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. Ze swojej strony zapewniam rzetelną i fachową opiekę oraz nieodpłatne dostarczenie preparatów fluorkowych (Elmex żel do fluoryzacji). Proponuję zakup wielorazowych składanych szczoteczek do zębów, które będą przechowywane w klasie. Składka 2,50zł. W przypadku nie wyrażenia zgody na fluoryzację proszę o pisemną informację!

 

   Zgodnie z nowymi przepisami pielęgniarka szkolna pełni rolę koordynatora wszelkich działań podejmowanych dla zdrowia ucznia, współpracuje z zespołem POZ, stomatologiem, pracownikami szkoły i rodzicami. W związku z tym proszę Rodziców o przekazywanie wszelkich informacji o zdrowiu dziecka, chorobach przewlekłych, wizytach u specjalistów, pobytach w szpitalu, przyjmowanych lekach...

 

 

Dziękuję

Marta Gorall

Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania

Data dodania: 2018-09-27 08:42:28
Data edycji: 2022-09-13 17:49:37
Ilość wyświetleń: 2019

Źle zbudowany dom można rozebrać i zbudować od nowa, ale źle wychowanego człowieka nie da się wychować drugi raz

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook