Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pielęgniarka

Profilaktyczną Opiekę Zdrowotną nad uczniami naszej szkoły sprawuje Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice.

 

 

 

 

GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

 

Marta Gorall

 

PIELĘGNIARKA ŚRODOWISKA NAUCZANIA I WYCHOWANIA

 

godziny pracy:

wtorek 08:00-14:00

 środa 11:00-14:00

 

tel.: 576 034 439

 

 

  

SZANOWNI PAŃSTWO!

 

   Zgodnie z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. O opiece zdrowotnej nad uczniami przekazuję Państwu informację o zakresie opieki zdrowotnej sprawowanej przez pielęgniarkę szkolną:,,Wykaz świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej udzielanych w środowisku nauczania i wychowania oraz warunki ich realizacji''-załącznik. Informuję również o prawie do wyrażenia sprzeciwu wobec objęcia dziecka profilaktyczną opieką zdrowotną sprawowaną przez pielęgniarkę szkolną (jeżeli Państwo nie wyrażają zgody, proszę o pisemną informację).

 

  Uczniowie wszystkich szkół objęci zostaną również opieką stomatologiczną sprawowaną przez lekarza dentystę. Na świadczenie ogólnostomatologiczne konieczna jest Państwa zgoda, natomiast profilaktyczne świadczenia stomatologiczne wykonywane są u uczniów w przypadku braku sprzeciwu rodziców.

 

   W ramach profilaktycznych świadczeń pielęgniarki szkolnej w klasach I-VI prowadzone są zabiegi przeciwdziałania próchnicy zębów. Państwa dziecko 6-krotnie w ciągu roku szkolnego w odstępach 6 tygodniowych, objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi. Przy tej okazji każde dziecko będzie miało możliwość nauczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania zębów i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. Ze swojej strony zapewniam rzetelną i fachową opiekę oraz nieodpłatne dostarczenie preparatów fluorkowych (Elmex żel do fluoryzacji). Proponuję zakup wielorazowych składanych szczoteczek do zębów, które będą przechowywane w klasie. Składka 2,50zł. W przypadku nie wyrażenia zgody na fluoryzację proszę o pisemną informację!

 

   Zgodnie z nowymi przepisami pielęgniarka szkolna pełni rolę koordynatora wszelkich działań podejmowanych dla zdrowia ucznia, współpracuje z zespołem POZ, stomatologiem, pracownikami szkoły i rodzicami. W związku z tym proszę Rodziców o przekazywanie wszelkich informacji o zdrowiu dziecka, chorobach przewlekłych, wizytach u specjalistów, pobytach w szpitalu, przyjmowanych lekach...

 

 

Dziękuję

Marta Gorall

Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania

Data dodania: 2018-09-27 08:42:28
Data edycji: 2024-01-04 09:54:57
Ilość wyświetleń: 2340

Źle zbudowany dom można rozebrać i zbudować od nowa, ale źle wychowanego człowieka nie da się wychować drugi raz

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej