PAMIĘTAJ!   NIE JESTEŚ  SAM ZE SWOIM PROBLEMEM.

Psycholog zajmuje się:

• Diagnozą psychologiczną pod kątem trudności szkolnych.
  • Pomocą rodzinie i dziecku w opanowaniu kłopotów w nauce.
  • Pomocą rodzinie w rozwiązywaniu kłopotów wychowawczych dziecka.
  • Wspieraniem rodziny w sytuacjach kryzysowych.
  • Pomocą uczniom w ich problemach osobistych.
  • Prowadzeniem zajęć dla dzieci z problemami z koncentracją uwagi, koordynacją wzrokowo-ruchową, analizą i syntezą wzrokową i słuchową, trudnościami w kontaktach z rówieśnikami, słabą dojrzałością emocjonalną i społeczną, ADHD.
  • Interwencjami doraźnymi (różnorodne sytuacje problemowe).
  • Prowadzeniem warsztatów tematycznych i psychoedukacyjnych w klasach na temat profilaktyki uzależnień, przemocy, stresu, metod aktywizujących pracę uczniów i zwiększających efektywność uczenia się.
  • Współpracą z nauczycielami, placówkami specjalistycznymi, pedagogiem szkolnym, logopedą i innymi specjalistami oraz rodzicami uczniów.

Mogą się do mnie zgłosić wszystkie osoby (uczniowie, rodzice/opiekunowie uczniów, nauczyciele), które zmagają się z różnego rodzaju trudnymi emocjami, związanymi z funkcjonowaniem w grupie społecznej czy nauką szkolną.

Celem mojej pracy jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom i udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom.

Rozmowa z psychologiem może pomoc znaleźć Ci sposoby, na poradzenie sobie z  nurtującymi Cię problemami.

Rozmowa to dojrzała decyzja.

PSYCHOLOG MONIKA WEGNERS

1300- 1400