Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

7 września- Dzień Edukacji Kaszubskiej

7 września-  Dzień Edukacji Kaszubskiej

W 2022 r. Zarządu Głównego ZKP ustanowił nowe święto - Dzień Edukacji Kaszubskiej.Ustanowiony on został na pamiątkę uchwalenia Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425), która umożliwiła organizację nauczania języka kaszubskiego w szkołach. 

7 września jest więc niezwykle ważnym dniem dla społeczności kaszubskiej. Święto to jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli języka kaszubskiego, a także właściwym dniem dla składnia gratulacji i podziękowań za pracę szkólnych kaszebscego. Pragniemy, aby 7 września był róweniż okazją do dyskusji, konferencji i wydarzeń poświęconych edukacji kaszubskiej. W ramach obchodów Dnia Edukacji Kaszubskiej wręczana będzie coroczna nagroda  „Bëlny Szkólny”.

 

Tczëwôrtny szkólni kaszëbsczégò jãzëka

Z lëżnoscë dzysdniowégò swiãta chcemë Wama baro pòdzãkòwac za wszëtkò, co dotëchczôs Wa zrobilë dlô kaszëbsczi sprawë, a téż żëczëc wiele cekawëch ùdbów na pòdskacającą kaszëbską stegnã ze szkòłownikã, niegasnący energie, ùcechë z robòtë z dzecama a młodzëzną.

 

Data dodania: 2023-09-08 11:50:34
Data edycji: 2023-09-08 11:52:06
Ilość wyświetleń: 78

Źle zbudowany dom można rozebrać i zbudować od nowa, ale źle wychowanego człowieka nie da się wychować drugi raz

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej