Akcja Opatrunek na ratunek

Szkolne Koło Wolontariatu przy SP w Pawłowie, na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie, ogłasza akcję:
„OPATRUNEK NA RATUNEK”- kierunek Afryka
Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach, a w tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.
W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.
Opatrunki przynosimy do szkoły, do swojej sali lekcyjnej, zbieramy w przygotowanym do tego celu kartonie.
Wszyscy biorący udział w akcji wiedzą, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Data dodania: 2019-10-12 08:50:03
Data edycji: 2019-10-12 08:50:40