Bezpieczna zima, bezpieczne ferie!

SK PCK Bezpieczna zima – bezpieczne ferie

9 lutego 2022 roku Szkolne Koło PCK przeprowadziło zajęcia w najmłodszej grupie uczniów naszej szkoły. Dotyczyły one bezpiecznych zabaw w trakcie zimy.

Przedszkolaki rozmawiały na temat odpowiedniego ubioru podczas zimowych spacerów i zabaw; odgadywały, co znajduje się w zamkniętej torbie po dotyku: czapka, szalik, rękawiczki, kurtka i zimowe buty. Mówiły, że to, co dotykają jest ciepłe, miękkie i przyjemne w dotyku. Następnie rozpoznawały niebezpieczne zachowania i wspólnie zaznaczaliśmy, czy podczas zabaw zimowych takie zachowanie jest dozwolone, czy zabronione. Okazało się, że dzieciaki doskonale wiedzą w jaki sposób powinny się zachowywać podczas zabaw na śniegu.

Odsłuchaliśmy także piosenki Psiego Patrolu dotyczącej zdrowych nawyków.

Spotkanie prowadziła opiekun SK PCK p. Laura Turowska. Mam nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili, a do tego wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych ferii zimowych.

Do zobaczenia po feriach!

Data dodania: 2022-02-17 11:33:33
Data edycji: 2022-02-17 11:41:50