Bierzemy udział w DBI 2022

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem.  Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do Internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 18sty. W tym roku wypada 8 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.

Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Kampania ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zapraszam wszystkich uczniów kl. IV-VIII do udziału w następujących kategoriach konkursowych:

1. Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Komiks musi zawierać hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” (przygotowaną pracę należy złożyć do 28 lutego do p. Marzeny Zdrojewskiej).

1. Konkurs na animację w Scratchu promującą Dzień Bezpiecznego Internetu (przygotowaną pracę przesyłamy p. Marzenie Zdrojewskiej na platformie Teams).

1. Test wiedzy o bezpieczeństwie w sieci, który odbędzie się 11 lutego 2022r. o godzinie 15:00. (link do testu zostanie udostępniony w dniu konkursu, tj. 11 lutego na platformie Teams)

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Prace muszą być wykonane indywidualnie. Zabronione jest kopiowanie prac osób trzecich.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych.
  • Uczeń może wziąć udział we wszystkich lub w wybranych kategoriach konkursowych.

KRYTERIA OCENY PRAC:

• Zgodność z tematem.
  • Estetyka wykonania.
  • Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcam Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Marzena Zdrojewska

Data dodania: 2022-02-02 07:55:46