DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Tegoroczna edycja DBI 2020 obchodzona była pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Hasło miało zachęcać do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska on-line.

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

We wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Podczas tych zajęć powstało wiele ciekawych prac: animacje w Scratch-u oraz plakaty prezentujące zasady bezpiecznego korzystania z Internetu w Paincie.

W naszej szkole został przeprowadzony również konkurs na plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu oraz ostrzegający przed niebezpieczeństwem w sieci. Wszystkie prace można było oglądać na szkolnym korytarzu.

Komisja w składzie: pani Marzena Zdrojewska oraz pan Paweł Friede oceniła prace następująco:

I miejsce: Diana Krieger kl. 6

II miejsce: Nikola Grefkiewicz kl. 6