Dzień Patrona Szkoły

29 października o godzinie 9.10 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z okazji Dnia Patrona Szkoły – Wandy Chotomskiej.

Tego dnia dwuosobowe drużyny każdej z klas od 4 do 8 rozwiązywały test wiedzy o Wandzie Chotomskiej, a ich koledzy i koleżanki prezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Komisja konkursowa przyglądając się uważnie popisom scenicznym wyłoniła zwycięzców. W tym roku laur pierwszeństwa przypadł Zuzannie Pawełek z klasy III, która zaprezentowała się z utworem „Dziurki w serze”. Drugie miejsce zajął Tymoteusz Domeracki z klasy V z utworem „Kurcze blade”, a miejsce trzecie zajęła Zofia Maniak z klasy VIb prezentująca wiersz pt. „Łyżka”. Jury wyróżniło również Emilię Gierszewską z klasy 6a oraz Julię Głyżewską z klasy 7.

Konkurs wiedzy, który co roku sprawia największe trudności zawodnikom wygrali uczniowie z klasy 7 – Szymon Gierek i Jan Miloch. Miejsce drugie zajęły uczennice klasy 4 – Malwina Szajgin i Zuzanna Król, a miejsce trzecie zajęły uczennice klasy 8 – Paula Zalewska i Kinga Marcinkiewicz.

Przez cały tydzień na szkolnym korytarzu można było podziwiać prace plastyczne. Komisja konkursowa oraz społeczność szkolna wyłonili zwycięzców. Wśród prac uczniów klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pawełek z klasy III, drugie Kewin Gostomczyk z klasy Ia, a trzecie Julia Skwierawska z klasy Ia. Nagrodę uczniów zdobyła Laura Gierszewska. Uczniowie klas 4 - 8 przygotowywali portret naszej patronki. Szymon Śliwiński z klasy 6b zdobył pierwsze miejsce zarówno zdaniem społeczności uczniowskiej i jury, drugie miejsce trafiło w ręce Zuzanny Głyżewskiej z klasy 7, natomiast trzecie Jakuba Sledza z klasy 8.

Wszyscy laureaci otrzymali przepiękne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły  oraz Park Wodny w Chojnicach.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku równie licznie zgromadzimy się na sali gimnastycznej z okazji urodzin naszej patronki Wandy Chotomskiej. (AG)

Data dodania: 2021-11-01 19:29:21
Data edycji: 2021-11-01 19:35:59