Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny w Pawłowie.

31 maja na boisku przy Szkole Podstawowej w Pawłowie o godzinie 14.00 rozpoczął się drugi Festyn Rodzinny organizowany przez społeczność szkolną, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pawłowo i Okolic, parafię Pawłowo, sołectwa Pawłowo, Granowo, Racławki, Pawłówko - Lipienice, OSP w Pawłowie, klub sportowy Jantar Pawłowo oraz Świetlicę Wiejską w Pawłowie.

Festyn z inicjatywy ks. proboszcza Brunona Lubińskiego rozpoczął się nabożeństwem majowym i wspólnym śpiewem piosenek oazowych. Następnie wystąpili uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie klas „0” – III zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, umilając czas wszystkim uczestnikom. Swoje utwory chętnie dedykowali rodzicom, którzy ochoczo oklaskiwali popisy swoich pociech. Grupa uczniów działająca przy Świetlicy Wiejskiej w Pałowie zaprosiła do wspólnej zabawy pokazem tanecznym, w którym chętnie wzięły udział nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Po tak wspaniałych występach festyn oficjalnie otworzył dyrektor szkoły Maciej Jakubowski i włodarz naszej gminy dr inż. Zbigniew Szczepański. Efektowny wystrzał z hakownicy zainicjowany przez wójta, zachęcił do dalszej wspólnej zabawy. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało Bractwo Rycerskie „Tur” z Chojnic, które pokazało swoje umiejętności i dało możliwość uczestnikom na udział w licznych zabawach rycerskich. W podobnym klimacie wystąpił także Zespół „Praczki” z Ciechocina. Członkinie zespołu przybliżyły zgromadzonym widzom jak wyglądał średniowieczny taniec i zabawa.

Dzięki licznym sponsorom dzieci z Pawłowa i okolic mogły korzystać z dmuchanych zamków, pomalować buzię i stać się baśniową postacią, zjeść watę cukrową i wypić ulubiony mrożony napój. Poza tym słodkie specjały przygotowane przez rodziców, kiełbaski z grilla oraz tradycyjny chlebek ze swojskim smalczykiem i domowej roboty ogóreczkiem cieszyły się wielkim powodzeniem wśród przybyłych gości. W międzyczasie dzieci mogły wziąć udział w konkursie wiedzy matematyczno-przyrodniczej z nagrodami i zabawach sportowych. Mimo, że pogoda tego dnia nie była najlepsza wszyscy doskonale się bawili i nawet chwilowa ulewa nie przerwała zabawy. Największą atrakcją okazał się konkurs rodzinny z wiedzy o szkole, wsi i przyrodzie. Zwycięzcy konkursu Pani Małgorzata Jasińska – Łobocka razem z synem Dominikiem odpowiadając poprawnie na większość pytań zdobyła kosiarkę, ufundowaną przez jednego ze sponsorów.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy ustawili się w gigantyczny pociąg i w rytm znanej piosenki „Jedzie pociąg z daleka” przeszli całe boisko sportowe, zatrzymując się przy kolejnych stacjach i odbierając słodkie upominki.

Mamy nadzieję, że za rok z okazji Dnia Dziecka festyn będzie cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem lokalnej społeczności i da możliwość spotkania się i spędzenia wspólnie czasu. /A.G./

Data dodania: 2019-06-03 09:49:59
Data edycji: 2019-06-03 11:59:33