Góra Grosza

Góra Grosza.
Od grudnia 2019r do stycznia 2020r w naszej szkole po raz kolejny została przeprowadzona zbiórka groszaków w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. Akcja ta jest organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”, a jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
W zbieranie monet zaangażowali się w naszej szkole wszyscy- duzi i mali, przedszkolacy i uczniowie klas starszych, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie wiemy jeszcze ile udało się zebrać w tym roku, zamknięcie szkół spowodowało, że nie zakończyliśmy liczenia groszaków. Ale już dzisiaj dziękujemy za każdą drobną monetę.

Przez 20 lat działania „GÓRY GROSZA” udało się zebrać:
40 646 155,02 zł!
Dziękujemy wszystkim za pomoc. Pamiętajmy, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie".

/ac/

Data dodania: 2020-05-11 11:47:06