Hazard? Nie daj się wciągnąć!

W tym roku szkolnym  nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” skierowanej do uczniów  klas VII i VIII.

Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, twarzą akcji został Kamil Grosicki który sam borykał się z uzależnieniem od hazardu.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży oraz na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier.

Dnia 11.01.2022 roku uczniowie klas VII a i VIII a wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Młodszego Kontrolera Skarbowego panią Monikę Matczak z Urzędu Skarbowego w Człuchowie.

W ramach prowadzonych zajęć zostały poruszone takie zagadnienia jak:

• Jak Krajowa Administracja Skarbowa zwalcza nielegalny hazard?
  • Kto może uczestniczyć w grach?
  • Nałogowy hazard- co to takiego.
  • Czym jest uzależnienie?
  • Jaka jest skala zjawiska?
  • Prawo o udziale w grach.
  • Zagrożenia wiążące się z hazardem (uzależnienia i konsekwencje prawne)
  • Jak rozpoznać mechanizmy uzależnień zastosowane w grach komputerowych?

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie w nim uczestniczyli.

Data dodania: 2022-01-12 10:08:30
Data edycji: 2022-01-12 10:46:57