IX Pòwiatowi Kònkùrs dlô Czëtińców Méster Bëlnégò Czëtaniô - Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

IX Pòwiatowi Kònkùrs dlô Czëtińców Méster Bëlnégò Czëtaniô

Szczëstlewi dzéÅ„, szczëstlewi...

IX Pòwiatowi Kònkùrs dlô CzëtiÅ„ców Méster Bëlnégò Czëtaniô, który odbyÅ‚ siÄ™

25 listopada 2022r. w Domu Kultury w Swornegaciach wyÅ‚oniÅ‚ laureatów.

Wybranie najlepszych uczestników byÅ‚o wymagajÄ…cym zadaniem dla Jury konkursu, w którym zasiadali m.in. czÅ‚onkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego OddziaÅ‚ w Chojnicach. W 5 kategoriach udziaÅ‚ wzięło 54 reprezentantów ze szkóÅ‚, gdzie jÄ™zyk kaszubski nauczany jest od wielu lat, np. w Szkole Podstawowej w Czyczkowach już 17 lat, i z takiej szkoÅ‚y jak nasza, gdzie uczniowie uczÄ… siÄ™ jÄ™zyka kaszubskiego dopiero 3 miesiÄ…c. SzkoÅ‚Ä™ PodstawowÄ… w PawÅ‚owie w trzech kategoriach reprezentowaÅ‚y:

• Maja Wróblewska kl. II
  • Aleksandra Gierszewska kl. III
  • Zuzanna PaweÅ‚ek kl. III
  • Alicja WoziÅ„ska kl. III
  • Wiktoria BernaÅ› kl. VII
  • Emilia Gierszewska kl. VII
  • Lena Synak kl. VII

BiorÄ…c pod uwagÄ™ to, że w/w uczennice uczÄ… siÄ™ jÄ™zyka kaszubskiego dopiero od wrzeÅ›nia bieżącego roku, można z caÅ‚Ä… stanowczoÅ›ciÄ… stwierdzić, iż pokazaÅ‚y bardzo wysoki poziom umiejÄ™tnoÅ›ci czytelniczych w tym jÄ™zyku. Maja Wróblewska i Alicja WoziÅ„ska, które przygotowywaÅ‚y siÄ™ do konkursu pod okiem p. Mileny Gólcz i p. Marii KropidÅ‚owskiej zdobyÅ‚y WYRÓÅ»NIENIA!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! /MK/

Do ùzdrzeniô!

Data dodania: 2022-11-30 19:04:10