UNICEF

UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Szczególną uwagę zwracamy na partycypację młodych ludzi. Zachęcamy do aktywnego włączania swoich podopiecznych  w prace organizacji. Dzieci i młodzież zdecydowanie chętniej angażują się we wszelkie działania, jeśli mogą o nich współdecydować. UNICEF tworzy ku temu idealną przestrzeń.

Dlaczego warto przyłączyć się do UNICEF?

UNICEF to wyjątkowa społeczność placówek edukacyjnych, dla których prawa dziecka stanowią drogowskaz  w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Członkostwo w UNICEF

Placówki będące członkami UNICEF zobowiązują się do realizacji planu działań Klubu na dany rok szkolny.

Zasady współpracy w ramach przynależności do organizacji:

• Współpraca placówki z UNICEF jest nadzorowana przez Koordynatora – nauczyciela, pracującego w danej placówce. Osoba ta jest odpowiedzialna za realizację programu i kontakt z UNICEF.
  • Współpraca opiera się na kontakcie online. Nie przesyłamy żadnych materiałów tradycyjną drogą pocztową.
  • Uczestnictwo w UNICEF jest bezpłatne.

Laura Turowska

Data dodania: 2021-10-11 17:28:09