Klub Szkół UNICEF

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Szczególną uwagę zwracamy na partycypację młodych ludzi. Zachęcamy do aktywnego włączania swoich podopiecznych  w prace Klubu Szkół. Dzieci i młodzież zdecydowanie chętniej angażują się we wszelkie działania, jeśli mogą o nich współdecydować. Klub Szkół UNICEF tworzy ku temu idealną przestrzeń.

Dlaczego warto przyłączyć się do Klubu Szkół UNICEF?

Klub Szkół UNICEF to wyjątkowa społeczność placówek edukacyjnych, dla których prawa dziecka stanowią drogowskaz  w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Członkostwo w Klubie Szkół UNICEF

Placówki będące członkami Klubu Szkół UNICEF zobowiązują się do realizacji planu działań Klubu na dany rok szkolny.

Zasady współpracy w ramach Klubu:

• Współpraca placówki z UNICEF w ramach Klubu Szkół jest nadzorowana przez Koordynatora – nauczyciela, pracującego w danej placówce. Osoba ta jest odpowiedzialna za realizację programu Klubu i kontakt z UNICEF.
  • Współpraca opiera się na kontakcie online. Nie przesyłamy żadnych materiałów tradycyjną drogą pocztową.
  • Uczestnictwo w Klubie Szkół UNICEF jest bezpłatne.

Laura Turowska

Data dodania: 2021-10-11 17:28:09