Liga matematyczna

LIGA MATEMATYCZNA.
Od października do grudnia 2019 r trwały eliminacje do konkursu: Ogólnopolska Liga Matematyczna organizowanego przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział około 310 uczniów klas 7-8 oraz 736 uczniów klas 4-6 z całego województwa. Do półfinału dostało się 156 uczniów klas 7-8 oraz 381 uczniów klas 4-6.

Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością różnorodnych zadań matematycznych, wykraczających dalece poza ramy programu nauczania. I etap konkursu trwał trzy miesiące. Co miesiąc uczestnicy rozwiązywali pięć przygotowanych przez komisję konkursową zadań. Po każdej serii na stronie internetowej pojawiała się lista uczniów z ilością zdobytych punktów. Po trzech etapach do półfinału zakwalifikowała się uczennica klasy ósmej- Alicja Szajgin oraz Paweł Januszewski z klasy 4.
28 lutego 2020 r odbył się w Słupsku Półfinał Ligi Matematycznej.
W półfinale każdy uczestnik w ciągu 90 minut rozwiązywał zestaw złożony z pięciu zadań. Alicja znakomicie poradziła sobie z arkuszem niełatwych i niecodziennych zadań matematycznych. Niestety, nie znamy jeszcze wyników i nie wiadomo, co będzie z finałem. /ac/

Data dodania: 2020-05-11 11:47:58
Data edycji: 2020-05-19 10:09:30