Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Dnia 02 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. W tym dniu  szczególnie podkreślamy potrzebę tolerancji społecznej, w rodzinie, uwrażliwiamy na problem przemocy, zachęcamy do konstruktywnego poszukiwania rozwiązań trudności w relacji
z ludźmi.

Obchody Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy są okazją, by powiedzieć głośne NIE PRZEMOCY nie tylko w rodzinie ale również w szkole, na ulicy oraz w sieci, by pokazać że nie godzimy się na przemoc w różnych jej postaciach: na poniżanie, prześladowanie, ograniczanie praw i wolności, bicie i hejtowanie!!! Z tej okazji ubraliśmy się w kolor niebieski, który symbolizuje pokój i przyjaźń.

Reagujmy zawsze, gdy widzimy agresję. Nie odwracajmy oczu. Jeśli jesteśmy ofiarami nie bójmy się szukać wsparcia !!!

Jesteśmy z różnych szkół, miejsc pracy, ulic. Różnimy się kolorem włosów, oczu, wiekiem, płcią. Ale przecież więcej nas łączy niż dzieli. Wszyscy mamy serce i rozum. Wszyscy chcemy kochać i być kochani. Chcemy mieć przyjaciół i cieszyć się przyjaźnią. Chcemy czuć się bezpieczni. Żeby tak było musimy o siebie dbać nawzajem. Musimy się wspierać. Zaprośmy w to miejsce tolerancję dla naszych różnic. Zaprośmy otwartość i szacunek do drugiego człowieka i rodziny.

Pokojowe i przyjazne nastawienie niech będzie przeciwwagą dla przemocy i da nam MOC!  /kp/

Data dodania: 2020-10-11 09:55:03
Data edycji: 2020-10-11 09:58:01