Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Tolerancji ???

Dnia 30 listopada było w naszej szkole wyjątkowo niebiesko.
Tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Tolerancji.
Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
Samorząd Uczniowski udał się na zajęcia do wszystkich klas aby przypomnieć najważniejsze prawa dziecka, przypomnieć iż nie dla wszystkich dzieci na świecie los jest jednakowo szczęśliwy, uświadomić gdzie szukać pomocy w razie potrzeby. Przybliżona została również postać Janusza Korczaka jako prekursora walki o o prawa dziecka w Polsce.
Uznawał on dziecko za pełnowartościowego człowieka od chwili narodzin poprzez kolejne etapy jego życia.
Każdy uczeń otrzymał również słodki upominek oraz w młodszych klasach kolorowankę dotyczącą tematu praw dziecka a starsi uczniowie losowali cytat Janusza Korczaka o dzieciach.
Uczniowie wszystkich klas przygotowali wspólnie plakaty na temat praw dziecka i tolerancji które przyozdobiły w tym dniu nasze korytarze.
W klasach zostały przeprowadzone zajęcia wykorzystujące materiały dostępne na stronie organizacji –UNICEF– strażnika praw wszystkich dzieci na świecie.
Kontrastowaliśmy naszą rzeczywistość z tą w krajach rozwijających się, podkreślając każdorazowo jak bardzo należy ją doceniać i z niej mądrze korzystać.
Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane.
Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.
Data dodania: 2022-12-02 20:20:00
Data edycji: 2022-12-02 20:35:48