Nasz sukces w XXVI Gminnym Konkursie Ekologicznym

Dnia 18 maja 2021 roku w Szkole Podstawowej w Charzykowach odbył się XXVI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY pod hasłem: „TRZY DEKADY PODZIWIAMY LASY, JEZIORA RAZEM Z ZABORSKIM PARKIEM KRAJOBRAZOWYM I ĆWIERĆ WIEKU CHRONIMY PRZYRODĘ PARKU NARODOWEGO „BORY TUCHOLSKIE”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas 4-6 gminy Chojnice. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy VI w składzie: Julia Głyżewska, Zuzanna Głyżewska oraz Jan Miloch.

Konkurs ze względu na pandemię odbył się w usłudze Microsoft Teams.

Uczniowie  odpowiadali na pytania z ogólnej wiedzy nt. Parku Narodowego „Bory Tucholskie” musieli się wykazać znajomością zasad zachowania się w lesie, wiedzieć na czym polega praca leśnika i jaka jest rola lasu. Z zakresu wiedzy o Zaborskim Parku Krajobrazowym wykazali się znajomością jezior, rzek oraz rezerwatów przyrody znajdujących się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

W tegorocznej edycji konkursu nasza drużyna zajęła drugie miejsce! Gratulujemy!

Opiekun drużyny:

Justyna Krawczykiewicz