Pasowanie na czytelnika

24 października 2019 roku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się pasowanie na czytelnika w naszej szkole

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Abramczuk i pani dyrektor naszej szkoły Bogumiła Byszewska uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią bibliotekarkę Sonię Alichniewicz.
Podczas zajęć w bibliotece dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, regulaminem wypożyczania książek, zasadami dbania o wypożyczoną książkę oraz higieną ich czytania. Oprócz tego opowiadały o swoich ulubionych bajkach i odgadywały zagadki związane z bajkami. Wspomniano również o patronce szkoły, pani Wandzie Chotomskiej.

W obecności książki i maskotki Kubusia Puchatka złożyły przysięgę i zostały pasowane przez panią dyrektor na czytelnika.

Następnie z radością wybierały i wypożyczały pierwsze książki. Otrzymały dyplomy, zakładki do książek, kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem, „prośby książki” i cukierki przygotowane przez panią Alichniewicz. Podczas zajęć nauczycielowi pomagała uczennica z aktywu bibliotecznego z klasy VIII Marta Kulesza. /S.A./

Data dodania: 2019-10-30 08:46:12
Data edycji: 2019-10-30 08:49:47