Pasowanie na czytelnika

19 i 20 października 2021 roku odbyły się pasowania klasy 1a i 1b na czytelnika Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie w nowej bibliotece naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami panią Grażyną Werra i pania Ewą Molasy oraz pani dyrektor naszej szkoły pani Bogumiła Byszewska uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią bibliotekarkę Sonię Alichniewicz.
Podczas zajęć w bibliotece dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, regulaminem wypożyczania książek, zasadami dbania o wypożyczoną książkę oraz higieną ich czytania. Oprócz tego opowiadały o swoich ulubionych bajkach
i odgadywały zagadki związane z bajkami. Wspomniano również o patronce szkoły, pani Wandzie Chotomskiej.W obecności książki złożyły przysięgę i zostały pasowane przez panią dyrektor na czytelnika. Następnie z radością wybierały i wypożyczały pierwsze książki. Otrzymały dyplomy, kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem, „prośby książki” i cukierki przygotowane przez panią Alichniewicz. Podczas zajęć nauczycielowi pomagały uczennice z aktywu bibliotecznego z klasy VIa.

Data dodania: 2021-10-28 18:02:51
Data edycji: 2021-10-28 18:05:32