Powiatowe Mistrzostwa w Mini Piłkę Ręczną

Jesteśmy drudzy w powiecie!

Wielkim sukcesem chłopców klas 4-6 naszej szkoły zakończył się finał Powiatowych Mistrzostw w Mini Piłce Ręcznej. Po zwycięstwie w rywalizacji gminnej, w czwartek (28.02.), zajęliśmy 2 miejsce w rozgrywkach powiatowych!

Do Czerska drużyna Marka Wielewickiego udawała się pełna obaw. Przeciwnicy wydawali się być poza zasięgiem naszych chłopaków. Zarówno w szkole z Czerska, jak i z Chojnic, na co dzień uczy się bowiem o wiele więcej uczniów w danych rocznikach, a co za tym idzie, zasoby osobowe są znacznie pokaźniejsze od naszych. Dla porównania, w naszej szkole, klasy 4-6 stanowią łącznie 3 oddziały uczniów (po jednym w każdym roczniku). W SP nr 2 w Czersku tych oddziałów jest łącznie 10, a w SP nr 5 w Chojnicach aż 20. Gdy dodatkowo dodamy, że w Czersku na piłkę ręczną kładzie się szczególny nacisk, gdyż funkcjonują tam klasy sportowe o tym właśnie profilu, to można śmiało stwierdzić, że nasi chłopcy z góry skazani byli na niepowodzenie. A jednak! Ambicje i wola walki o zwycięstwo sprawiły, że udało nam się sprawić nie lada niespodziankę!

W pierwszym meczu Czersk pokonał Chojnice 17:6. W drugim spotkaniu ulegliśmy faworyzowanemu Czerskowi 4:14. Na zakończenie, w pełnym zwrotów akcji meczu, znakomitej postawie w bramce Kacpra Dymerskiego oraz heroicznej postawie pozostałych członków drużyny pokonaliśmy szkołę z Chojnic 3:2!

Tabela końcowa:

1. SP 2 Czersk 6 pkt. 31:10
  2. SP Pawłowo 3 pkt. 7:16
  3. SP 5 Chojnice 0 pkt. 8:20

Skład naszej drużyny:

Kacper Dymerski – Maciej Bieliński, Marcelin Ciechanowski, Szymon, Gierek, Adrian Kiedrowski, Kacper Miloch, Mateusz Morek, Kamil Osowski, Igor Piepiora, Jakub Sledz, Szymon Szczęsny.

/M.J./

Data dodania: 2019-03-16 08:51:54