Powiatowy Festiwal Piosenki Popularnej

Muzycznie w Chojnickim Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury 24 maja br. gościło dzieci i młodzież z pobliskich szkół, które rywalizowały w Powiatowym Festiwalu Piosenki Popularnej, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie, wspólnie z ChCK.

W swoich piosenkach uczestnicy konkursu przypomnieli wszystkim popularne piosenki, wykonywane przez nas na co dzień. W konkursie udział wzięły dzieci ze szkół z Chojnic, Silna, Czerska, Nowej Cerkwi, Kłodawy, Nieżychowic, Brusy, Rytla, Charzyków Pawłowa i Zapędowa.

Jury w składzie: Janusz Łangowski – instruktor CHCK, Maciej Mews – wokalista i gitarzysta basowy zespołu rockowego „Czarujący koktajl” i Jan Buczkowski – gitarzysta bluesowy, wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas I – III Zespół - I miejsce zajął zespół z SP Kłodawa z piosenką „Kurki trzy”. Zespół ten zwyciężył również w kategorii GRAND PRIX tegorocznego konkursu. II miejsce zajęła SP Silno i zespół „Trio” z piosenką „Tęcza, cza, cza, cza”, III miejsce SP Nieżychowice i duet: Małgorzata Rudnik i Agata Briszka z piosenką „Na wędrówkę”.

W Kategorii Soliści klas I – III, miejsce I zajęła Aniela Czapiewska z SP nr 1 w Czersku z piosenką „Drzwi do kariery”, II miejsce Julia Mesek z SP Silno w piosence „Rowerowa wycieczka”, natomiast III miejsce Lena Grzonkowska z WDK w Silnie z piosenką „Nie bój się chcieć”, wyróżnienie przypadło Marcie Zabrockiej z SP Pawłowo, która wykonała piosenkę pt. „Bursztynek”.

W kategorii klas IV – VI Zespół – miejsce I zajął Zespół z SP Silno z piosenką „Do słońca leć”, a II miejsce Zespół z SP Nowa Cerkiew z piosenką „ Motyle, chcę tylko tyle”, III miejsce duet z SP Niezychowice : Bogna Kobus i Emilia Wojdan z piosenką „ Nie żałujcie serca dziewczyny”.

W kategorii soliści z klas IV – VI miejsce I zajęła Zofia Szuca z SP Nowa Cerkiew z piosenką „Byle jak”, II miejsce Bogna Knuth z piosenką „Radość najpiękniejszych lat”, III miejsce Zofia Kosobucka z SP Szkoły Katolickiej w Chojnicach z piosenką „Si”. Wyróżnienie przypadło Nicole Zgrzebniak, która wystąpiła z piosenką pt. „Co się śni niewidomym”

W kategorii klas VII - Gimnazjum Zespół I miejsce zajął duet: Kinga Kulas i Magdalena Aszyk z SP Silno z piosenką „Pejzaż horyzontalny”, miejsce II duet: Klaudia Kobusińska i Laura Drewczyńska z Sp nr 1 z Czerska z piosenką „ Strażnik raju”, III miejcie Zespół Czarne diamenty z SP Nowa Cerkiew z piosenką „Sto”.

Natomiast w kategorii solistów z klas VII - Gimnazjum miejsce I zajęła Julia Łepek ze Świetlicy w Zapędowie z piosenką „Kolęda warszawska”, miejsce II Katarzyna Burda z SP Charzykowy z piosenką „ Świat się pomylił” , III miejsce Alicja Szajgin z SP Pawłowo z piosenką „Bądź moją siłą”. Wyróżnienie zdobyła Klaudia Kobusińska z SP nr 1 z Czerska z piosenka „Dłoń”.

Nagrody w konkursie ufundowali: Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, Gminny Zespół Oświaty, Starosta Chojnicki – Marek Szczepański i oraz Kazimierz Ginter i Daria Odya. Z ramienia szkoły w Pawłowie organizatorem był nauczyciel muzyki - Paweł Friede. /P.F./

Data dodania: 2019-06-03 09:43:52
Data edycji: 2019-06-03 09:44:03