Powiatowy Konkurs Recytatorski Kaszëbsczi EKO-ART

Niesamowite osiągnięcie i wielka radość!

17.10.2022 r. w Chojnickim Centrum Kultury w ramach Dni Kultury Kaszubsko – Pomorskiej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski  Kaszëbsczi EKO-ART, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego.

Naszą placówkę reprezentowali:

• w kategorii klas 1-3: Aleksandra Gierszewska, Zuzanna Pawełek, Maksymilian Żółtkowski,
  • w kategorii klas 4-6: Nikola Żywicka,
  • w kategorii klas 7-8: Emilia Gierszewska, Marta Gierszewska.

Wyjazd okazał się wielkim sukcesem. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Poza tym Zuzanna Pawełek, Nikola Żywicka i Marta Gierszewska zdobyły wyróżnienia w swoich kategoriach, a Emilia Gierszewska zajęła III miejsce w kategorii klas 7-8.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczniowie ci uczą się języka kaszubskiego dopiero od września bieżącego roku.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły należy się uznanie i wielkie brawa!

Do ùzdrzeniô na pòstãpnym kònkùrsu!

Maria Kropidłowska

Data dodania: 2022-10-19 06:18:47