Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

Pożegnanie absolwentów  Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

Wszystko ma swój czas. Jest czas powitań, po nim przychodzi czas pożegnań.

25 czerwca 2021r. podczas uroczystego spotkania pożegnano absolwentów klasy ósmej.

Dyrektor szkoły pani Bogumiła Byszewska podsumowała  długą ośmio- i dziewięcioletnią drogę edukacyjną młodych ludzi, która nie zawsze była łatwa, nierzadko wymagała ciężkiej pracy uczniów i wsparcia rodziców i nauczycieli.

Absolwenci, z rąk dyrektor szkoły oraz wychowawcy- Aleksandry Cieplińskiej,  odebrali świadectwa ukończenia szkoły,  podziękowania, nagrody książkowe za działalność w życiu szkoły i za konkursy oraz dyplomy absolwentów z życzeniami: „Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi. Poszukaj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie. Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj. Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”.

Podczas uroczystości nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły- uczniom klasy siódmej.

W słowach pożegnalnych wychowawczyni powiedziała między innymi: „Nie ma pewnie ucznia, który nie zadałby sobie w ciągu tych wielu lat nauki pytania- po co mam się tego uczyć? Odpowiedzi są zapewne różne – nie czas teraz na analizowanie . Ale wspólnym mianownikiem tych refleksji jest to, że trzeba mieć plany, cele i marzenia, a nauka jest jedną z dróg, aby do nich dotrzeć. Warto więc pozostać uczniem przez całe życie. Głód wiedzy, chęć doświadczania, ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy, zmieniamy. Nie egzystujemy, ale naprawdę żyjemy”. ……  „Życzę, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich przyszłych egzaminach  budziła w Was  poczucie satysfakcji, że wysiłek tutaj się opłacił. Wierzę, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować Wam plany i marzenia”….. „Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć”….. „ Życzę Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół oraz - co również bardzo ważne - spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli”.

Uczniowie klasy ósmej podziękowali pani dyrektor, wychowawcy, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz dali kilka wskazówek swoim młodszym kolegom i koleżankom.  Zostali również mile pożegnani przez uczniów klasy siódmej otrzymując pamiątkowe kubki.

„Szczęśliwej drogi, już czas. Mapę życia w sercu masz…”. Powodzenia.

/A.C./

Data dodania: 2021-06-25 13:02:44