Raport Fundacji UNAWEZIA ''MŁODE GŁOWY''

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim badaniu Fundacji UNAWEZIA pani Martyny Wojciechowskiej dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.  Raport wskazuje na ogrom problemu niechęci do życia .

8,8% dzieci w Polsce deklaruje, że podjęło próbę samobójczą (szacunkowo może to być aż 340 tysięcy młodych osób, według GUS w Polsce jest 3 863 630 osób w wieku 10-19 lat, stan z 31.12.2021 r.), a myślało o niej 39,2% uczniów (można szacować, że to nawet 1,5 miliona osób).
Z innych danych raportu, wynika, że:
?? Młodzi spodziewają się porażki. Stres dnia codziennego przerasta 81,9 % osób.
?? Prawie 70% badanych, nigdy nie korzystało ze wsparcia psychologa w szkole i poza szkołą.
?? Połowa uczniów ma skrajnie niską samoocenę a, co trzeci jest swoim największym krytykiem, odchudza się lub ćwiczy ponad swoje siły.
?? Co szóste dziecko się okalecza (16%), a blisko połowa ma zaburzenia odżywiania-kompulsywnie się objada lub głodzi.
?? Prawie 40% ogląda materiały prezentujące przemoc w sieci.

Zapraszam do zapoznania sie z raportem- pedagog szkolny

Data dodania: 2023-05-08 12:06:58
Data edycji: 2023-05-08 12:07:36