Realizacja i zakończenie projektu

Od października 2020 roku do 29.01.2021 roku oddziały przedszkolne 0B i 0C brały udział w ogólnopolskim programie: " Zdrowo jem, więcej wiem".

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. W ramach projektu zrealizowano pięć kluczowych zadań. Podczas zajęć „ Poznajemy owoce i warzywa” oraz Cukier? Nie, dziękuję” przybliżono dzieciom walory odżywcze warzyw i owoców, wskazano na związek pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Dzieci wykonały szereg zadań i ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę oraz wzięły udział w konkursie plastycznym Jem owoce iwarzywa. Dodatkowo w ramach profilaktyki zdrowotnej zachęcano do codziennej aktywności fizycznej.

W akcję zaangażowano również rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny. Wspólnie z dziećmi stworzyły plakaty i hasła reklamowe pt. Zdrowe słodycze.Plakaty te posłużyły nam do promowania zdrowego stylu odżywiania również wśród starszych uczniów.

W przedszkolu nie zabrakło również działań praktycznych. Dzieci miały możliwość wykonania smacznej sałatki owocowo warzywnej,czy zielonego, pełnego witamin koktajlu, poznały też tajniki przyrządzenia Kulek mocy. Dodatkowo dziękujemy Rodzicom, którzy w ramach akcji podzielili się z nami przepisami na pyszne, pełne witamin przekąski.  S.P

Data dodania: 2021-02-01 09:07:29
Data edycji: 2021-02-01 09:11:52