Spotkanie z policjantem

Dnia 22.09.2021 roku gościliśmy w naszej szkole policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, asp. szt. Karola Partykę oraz sierż.szt. Aleksandrę Drobińską.

Policjanci spotkali się z przedszkolakami, uczniami klas   I-III oraz IV-VIII.

Celem spotkania było przeprowadzenie prelekcji na tematy bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsze dzieci w prezencie otrzymały elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność.

Ponadto funkcjonariuszka  Aleksandra Drobińska wyjaśniła starszym  uczniom pojęcia zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz w Kodeksie Karnym i Kodeksie Wykroczeń. Przedstawiła problematykę bezpieczeństwa w sieci jak również poinformowała o odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny i konsekwencjach postępowania wbrew przepisom.

Data dodania: 2021-09-23 09:28:43
Data edycji: 2021-09-23 09:32:02