Spotkanie z przyrodnikiem i autorem filmów przyrodniczych Marcinem Kostrzyńskim

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi,  28 kwietnia gościliśmy w naszej szkole wnikliwego obserwatora przyrody a zarazem dziennikarza i autora filmów, p. Marcina Kostrzyńskiego. Nasz gość jest autorem licznych książek przyrodniczych, prowadzi, mający prawie 75 tyś. subskrybentów,  kanał na YouTube pod nazwą “Marcin z lasu Kostrzyński”, obecnie jest również częstym gościem programu telewizyjnego “Dzień dobry TVN”. Prelekcja była skierowana do uczniów klas IV-VIII. Pan Marcin opowiadał nam o swoich podróżach i spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Zdradził nam również część swoich sekretów o tym jak skutecznie obserwować zwierzęta oraz je filmować.  Te niezwykle ciekawe opowieści na długo pozostaną w naszej pamięci. Uczestnicy spotkania byli zainteresowani historiami opowiadanymi przez pana Marcina i zadawali dociekliwe pytania na temat jego pracy. Po prelekcji uczniowie poprosili o autografy na przyniesionych przez nich książkach autorstwa naszego gościa.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z p. Kostrzyńskim i nowe opowieści o jego przygodach.

J. Krawczykiewicz

Data dodania: 2022-04-29 16:40:44