Sprawozdanie z Akcji POMÓŻ I TY

Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w pomoc podopiecznym Fundacji na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.  Dzięki naszemu zaangażowaniu, w ubiegłym roku przyznano naszej szkole tytuł  Mecenasa Fundacji „Pomóż i Ty”.

W tym roku pomoc skierowana jest do 10-letniego Kacpra  Pawłowskiego w celu zakupu specjalistycznego oprogramowania i komputera, których koszt wynosi około 10 000 zł.

Kiedy Kacper skończył roczek zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Pomimo swojej niepełnosprawności uśmiech towarzyszy mu każdego dnia. Aby Kacper mógł prawidłowo rozwijać się niezbędny jest sprzęt, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia.

Od września do końca października członkowie koła wolontariatu zajęli się rozprowadzeniem cegiełek- pomocy naukowych  na terenie szkoły. Udało się zebrać 400zł i przekazano je na konto fundacji. „Cegiełki” to pomoce szkolne, które mogą przydać się każdemu uczniowi.

Dzięki udziałowi w tej akcji uczniowie uczą się pomagać innym, bardziej potrzebującym, stają się wrażliwi na los osób cierpiących i skrzywdzonych przez los. /AC/

Data dodania: 2021-11-09 21:10:56
Data edycji: 2021-11-09 21:14:15