„Stefan Banach- niezwykłe życie genialnego matematyka- czyli jak syn niepiśmiennej góralki został polskim Euklidesem”

29 marca 2019r w przeddzień rocznicy urodzin najznakomitszego polskiego matematyka – Stefana Banacha,  odbył się w naszej szkole konkurs na temat jego życia i osiągnięć.  Na świecie, dokonania tego niezwykłego  matematyka,  stawiane są  na równi z osiągnięciami Mikołaja Kopernika czy  Marii Skłodowskiej -Curie. Rok 2019- jest Rokiem Matematyki, w którym szczególnie należy podkreślić znaczenie polskich matematyków w rozwoju tej gałęzi wiedzy.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w I szkolnej edycji tego konkursu, wykazali się niesamowitą wiedzą, znali mnóstwo szczegółów z niezwykle ciekawego życia Stefana Banacha.

I miejsce: Nikola Dymerska

II miejsce : Julia Gregus

III miejsce: Aleksandra Stępkowska.

Zwycięzcy otrzymali piękne książki, karnety na basen, bon na pizzę oraz liczne przybory szkolne. Dziękujemy wszystkim sponsorom: Centrum Park Chojnice, Pizzerii Roberto oraz Radzie Rodziców. /A.C./

Data dodania: 2019-04-05 14:58:53
Data edycji: 2019-04-05 14:59:39