Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX ŚWIATOWY
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.
4 października 2019 r szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji po raz szósty. Przez kilka dni poprzedzających to coroczne święto uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, aby w końcu, w piątek, wziąć udział w konkursie. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne i plakaty propagujące to wydarzenie. Każdy uczeń mógł trzykrotnie sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia, zdając egzamin przy trzech stacjach.
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Najlepsi uczniowie otrzymają nagrody, a zwycięskie klasy – niespodzianki. /A.C/

Data dodania: 2019-10-12 08:43:55