Święto KOTA w przedszkolu

17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu nietypowe święto -Święto kota”.

Głównym celem tego święta było uwrażliwienie dzieci na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W samej Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów.

Warto już w przedszkolu uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby  nie porzucać ich bo to nie zabawki. Podczas zajęć dzieci miały możliwość wypowiedzenia się na temat swoich czworonożnych pupili, obejrzenia albumów oraz zdjęć z naszej grupowej kociej galerii. Dodatkowo przedszkolaki dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia, pielęgnacji, czy upodobań kotów, rozwiązywali zagadki, odgadywali z jakich bajek pochodzą zaprezentowani koci bohaterowie, wykonały piękne prace plastyczne.

Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe: "Kocia gimnastyka"," Kocie psoty", czy "Uciekaj myszko do dziury". /S.P/

Data dodania: 2021-02-23 11:24:13
Data edycji: 2021-02-23 11:27:08