Szkolna wycieczka Gdynia - Hel - Gdańsk

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

Ten fragment wiersza na szczęście nie dotyczy już większości uczniów klas V, VI i VII, którzy w dniach 16-17 maja 2019r. uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta i Helu.

Pierwszego dnia udaliśmy się tramwajem wodnym do najdalszego zakątka Polski – na Hel, by tam podziwiać szerokie plaże Bałtyku, wejść na Latarnię Morską, spacerować wśród  kaszubskich , rybackich  domków oraz uczestniczyć w pokazie karmienia fok w Stacji Morskiej UG.  Po powrocie zwiedziliśmy historyczny okręt Błyskawica cumujący przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Drugiego dnia poznaliśmy niesamowitą  historię Gdańska, stolicy naszego województwa, największego miasta naszego regionu. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum II Wojny Światowej, skąd udaliśmy się na Stare Miasto, podziwiając perełki, między innymi: średniowieczny Żuraw, największą ceglaną świątynię świata- Bazylikę Mariacką. Nie mogliśmy pominąć wejścia na wieżę tegoż kościoła, gdzie po pokonaniu 409  stopni schodów, ujrzeliśmy wspaniałą panoramę miasta, która na długo utkwi nam w pamięci.  Kolejnym punktem było przejście między cudownymi kamieniczkami ulicy Mariackiej aż do ulicy Długiej i pomnika Neptuna. Na deser czekała na większość uczniów kolejna atrakcja – zwiedzanie zakątków stadionu „Energa Gdańsk”. Trasa zwiedzania stadionu prowadziła przez widownię,   szatnie zawodników, salę konferencyjną czy kaplicę stadionową aż do Muzeum Lechii Gdańsk.

Podczas wycieczki uczniowie mogli poczuć klimat burzliwej historii Gdańska. Polecamy każdemu  wizytę w tym pięknym mieście, bo jest to nasze królewskie miasto! /A.C./

Data dodania: 2019-05-27 09:32:17
Data edycji: 2019-05-27 09:39:25