Szkolne Koło PCK

W naszej szkole od 2009 roku funkcjonuje Szkolne Koło PCK. Jest ono prowadzone przez p. Laurę Turowską. Realizując statutowe założenia organizacji ściśle współpracujemy z Rejonowym Oddziałem PCK w Chojnicach.

Nasze cele to: propagowanie idei krwiodawstwa, rozszerzanie informacji na temat pierwszej pomocy (pokazy na wywiadówkach, w klasach, imprezach szkolnych), realizowanie programów profilaktyczno – edukacyjnych oraz organizowanie konkursów o tematyce zdrowotnej. Właśnie w ramach propagowania zdrowego stylu życia i ścisłej współpracy z Rejonowym Oddziałem PCK w Chojnicach otrzymaliśmy gadżety z serii „Gang Słodziaków”. W komplecie dla każdego ucznia znajdowała się maskotka oraz książka. Wszystkie fanty 28 października 2020 roku zostały przekazane klasie pierwszej.

Bardzo dziękujemy za pamięć o naszej szkole.

/lt/

Data dodania: 2020-11-04 16:15:26