Szkolne Koło PCK przypomina!

Dzisiaj wiedza o pierwszej pomocy jest niezbędna. Umożliwia udzielenie pomocy osobom, które odniosły obrażenia w wypadku, lub innej sytuacji nagłej, jeszcze przed przybyciem ratowników. Czasami na pomoc trzeba poczekać nawet kilkadziesiąt minut. Nie można zmarnować tego czasu!

Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób posiadało przynajmniej podstawową wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Taka wiedza obejmuje proste techniki i procedury postępowania, które najczęściej można wykonać bez żadnego skomplikowanego sprzętu. Trzeba mieć tylko chęci! Dlatego Szkole Koło PCK przypomina już we wrześniu podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zapoznaj się z grafikami. Z pewnością to już znasz, ale początek roku szkolnego, to najlepszy czas na powtórkę z postepowania w przypadku:

• zadławienia,
  • omdlenia,
  • poszkodowany nieprzytomny, ale oddycha (pozycja boczna bezpieczne),
  • poszkodowany nieprzytomny i nie oddycha (resuscytacja krążeniowo – oddechowa).

Ty też to potrafisz!

Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=t6aB8MCIjbY