Szkolne Koło PCK wraz z pielęgniarką szkolną w trosce o zdrowie - grzybobranie

Zadaniami Szkolnego Koła PCK są między innymi pomoc potrzebującym uczniom, promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka, działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej, kształtowanie postaw brania odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Szkolne Koło PCK wraz z pielęgniarką szkolną w trosce o zdrowie - grzybobranie

Dbając o zdrowie naszych uczniów i ich najbliższego otoczenia pielęgniarka szkolna pani Marta Gorall na prośbę Szkolnego Koła PCK przygotowała prezentację dotyczącą zatrucia grzybami. Kiedy na zewnątrz jest ciepło i pada jest duża szansa, że jesień obdarzy nas bogactwem leśnych skarbów. Grzybobranie to zajęcie bardzo przyjemne i relaksujące, a obfite zbiory dają pole do popisu w kuchni. Najlepszy czas na zbieranie grzybów zaczyna się w połowie lata i przy sprzyjających warunkach trwa do późnej jesieni. Jednak warto pamiętać, że taka przyjemność może kosztować nas nasze zdrowie, a nawet życie. Uczniowie na spotkaniu PCK zapoznali się z zasadami bezpiecznego grzybobrania i chcemy podzielić się naszą wiedzą.

Zachęcam do zapoznania się z prezentacją.

Szkolne  Koło PCK – L. Turowska

Data dodania: 2021-10-28 17:55:21