Szkolny Dzień Profilaktyki

Dnia 10 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki zorganizowany przez panią pedagog Katarzynę Piekarską.

Uczniowie klas I- V uczestniczyli w projekcie profilaktycznym pt. „Nie zmarnuj swojego talentu”. Celami projektu było przeciwdziałanie e-uzależnieniom, uzależnieniom od nikotyny,  walka z lenistwem i odkrywaniem swojego talentu.

Uczniowie mogli pokonać lenistwo „pokonując” Lazy Monstera, gigantyczną maskotkę z którą zmierzyli się w konkurencji sportowej.  Dzieci miały także możliwość przezwyciężyć swój  wstyd i ograniczenia występując przed publicznością w konkursie talentów.

Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w projekcie profilaktycznym pt. „Nie zmarnuj swojego życia”. Takie też przesłanie towarzyszyło uczniom podczas całego spotkania. Poruszające zwierzenia, rapowanie, indywidualne rozmowy i wspólne zdjęcia – wszystko za sprawą Dj Yonasa oraz Bęsia, raperów którzy tworzą zespół Rymcerze i prowadzą ogólnopolski projekt profilaktyczny mający na celu zapobieganie uzależnieniom, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, wzmocnienie wartości rodziny w życiu, podwyższenie autorytetu grona pedagogicznego, zachęcenie do własnego rozwoju i szukaniu zainteresowań. Podczas spotkania Rymcerze ostrzegali młodzież przed próbowaniem używek. Zachęcali do bycia sobą, do odkrywania swoich talentów i rozwijania pasji. Na koniec spotkania grupa Rymcerze przygotowała małą niespodziankę. Odważne osoby mogły wyjść na scenę i razem z nimi zaśpiewać.

Spotkanie z młodzieżą obejmowało: skuteczną profilaktykę przez historię własnych zmagań z uzależnieniami pod hasłem „Nie zmarnuj swojego życia”,
dynamiczne, aktywne, uświadamiające spotkanie w formie miniwykładów i hip-hopowej muzyki, interakcje z młodzieżą – konkurs freestyle, wsparcie grona pedagogicznego, promocja muzyki z wartościami chrześcijańskimi i uniwersalnych wartości w życiu.

Projekt został sfinansowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Bardzo dziękujemy przewodniczącemu komisji panu Adamowi Modrzejewskiemu za pomoc.

Data dodania: 2022-05-13 11:33:45
Data edycji: 2022-05-13 11:45:30