Targi Edukacji i Kariery w Chojnicach

Dnia 25 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy VIII pod opieką pani Katarzyny Piekarskiej wzięli udział w Targach Edukacji i Kariery, które odbyły się w hali sportowej Centrum Parku w Chojnicach.

Celem wyjazdu było rozszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat planowania swojej ścieżki edukacyjnej po szkole podstawowej. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych powiatu chojnickiego na rok szkolny 2023/2024 którą przedstawiła pani Irena Laska dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Chojnicach.

Następnie pani Alina Urbańska powiatowy konsultant ds. doradztwa zawodowego przedstawiła uczniom możliwość korzystania z Padleta pod nazwą "Wszystko o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2023- Powiat Chojnicki" .

Młodzi ludzi mieli również okazję do odwiedzenia stanowisk poszczególnych szkół ponadpodstawowych, gdzie mogli zapoznać się z ofertą danej szkoły, porozmawiać z jej uczniami, zobaczyć czego można nauczyć się przy wyborze konkretnego profilu.

Data dodania: 2023-04-26 10:52:29
Data edycji: 2023-04-26 10:59:02