Warsztaty ornitologiczne klas szóstych

Dnia 6 maja uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych na ścieżce przyrodniczej w miejscowości Kokoszka. Wycieczka była nagrodą w konkursie: “Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”, o którym pisaliśmy wcześniej.

Podczas zajęć terenowych mieliśmy niebywałą okazję obserwować ptaki w ich naturalnych siedliskach, takich jak pole, las, rzeka, jezioro. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki ptaków można spotkać na wymienionych terenach oraz jak je rozpoznać i rozróżnić.

W drugiej części spotkania wspólnie graliśmy w gry przyrodnicze na łonie natury oraz zregenerowaliśmy siły przy ognisku i małym posiłku.  Wycieczka była też okazją do integracji obu zespołów klasowych. Razem miło spędziliśmy czas.

Dziękujemy bardzo Pracownikom Zaborskiego Parku Krajobrazowego za zaproszenie na wycieczkę , przeprowadzenie warsztatów oraz przygotowanie ogniska.

J.Krawczykiewicz

Data dodania: 2022-05-13 10:59:28