Wielki sukces czytelniczych maratończyków

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła po raz pierwszy przystąpiła
do ogólnopolskiego konkursu Wielki Maraton Czytelniczy. Patronat honorowy nad nim sprawują Prezydent Miasta Gdańska oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Czytelnicze wyzwanie, organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz gdańskie szkoły podstawowe nr 27 i 82 oraz I SP STO, trwało od października 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Uczniowie naszej szkoły przez te siedem miesięcy zmagali się z comiesięcznym czytaniem konkretnej lektury i rozwiązywaniem tematycznego testu. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani polonistka, Maria Michalak-Kimel.

W naszej szkole przeprowadzono konkursy dla 3 grup wiekowych.
Z X edycją WMC dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół” dla uczniów klas II - III szkół podstawowych – zmagały się 2 uczennice z klasy III, obie ukończyły maraton. XIII edycję WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych podjęło 17 osób, z czego systematycznie testy rozwiązywało do końca  10 uczniów. Z kolei do XI edycji WMC „W lustrze książki” dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych – zgłosiło się 13 uczniów, jednak wszystkie testy napisały jedynie 4 osoby.

Aż dwie nasze uczennice zostały LAUREATKAMI  Maratonu – Zuzanna Pałubicka  z klasy VI b i  Paula Zalewska z klasy VIII! GRATULUJEMY!!!   Wśród uczniów biorących udział w konkursie Spotkacie Nowych Przyjaciół najlepszy wynik osiągnęła Wiktoria Depka Prądzyńska z klasy III, która uzyskała wyróżnienie. Gala konkursu wraz z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród miała miejsce 14 czerwca 2022 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy również wysokiego wyniku: Aleksandrze Kurkowskiej (kl. III), Annie Garsteckiej (VI b), Pawłowi Januszewskiemu  (VI a) oraz Kindze Marcinkiewicz (VIII) i Julii Głyżewskiej (VII).

Mamy nadzieję, że pasjonaci czytania w kolejnych latach również pokażą na co ich stać!

Maria Michalak-Kimel

Data dodania: 2022-06-26 19:31:25