Wybory Samorządu

Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze.

Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.

W tym roku, już po raz czwarty, organizując  wybory uczestniczyliśmy w projekcie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą : „Samorządy mają głos”. Projekt realizowany był pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wybory odbyły się 27 września 2017 roku. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej.

Po czwartej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów. Oddano 199 ważnych głosów.

Każdy uczeń miał możliwość wyboru dwóch kandydatów.

A oto wyniki:

Karol Czesak klasa VII – 49 głosów

Zuzanna Janikowska klasa IIg – 41 głosów

Dominik Śliwiński klasa IV – 36 głosów

Marta Manteufell klasa VI – 34 głosy

Szymon Tomczyk klasa V – 26 głosów

Daria Synak klasa IIg – 13 głosów

Zgodnie z regulaminem na najbliższym zebraniu SU, trójki klasowe oraz kandydaci, którzy zdobyli największą ilość głosów wyłonili poprzez głosowanie spośród siebie przewodniczącego, zastępcę oraz skarbnika. I tak:

Przewodniczący/a  SU – Zuzanna Janikowska

Z-ca przewodniczącego/ej  – Dominik Śliwiński

Skarbnik – Karol Czesak

Członkowie Zarządu: Marta Manteufell, Szymon Tomczyk i Daria Synak

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza (po jednej osobie z każdej klasy) oraz Opiekun Samorządu.

Opiekun SU – p.  Aleksandra Cieplińska

Data dodania: 2017-10-04 09:04:00