Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W dniu 24 listopada 2022 r.  odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zorganizowana przez panią bibliotekarkę Sonię Alichniewicz. W wycieczce uczestniczyło 19 uczniów z klasy 8 i jedna osoba z klasy 7a z aktywu bibliotecznego. Opiekunami były panie Sonia Alichniewicz  i pani Agnieszka Głyżewska. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się  z działami dostępnymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dowiedzieli się również jakie zbiory się w niej znajdują oraz jak i kiedy można z nich korzystać.

Uczestnicy nie ponieśli żadnego kosztu wyjazdu. Przejazd autobusem miejskim był finansowany z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa        w ramach promocji czytelnictwa.

Celem wycieczki było zapoznanie z Miejską Biblioteka Publiczną, współdziałanie w środowisku lokalnym i promowanie czytelnictwa.

Mamy nadzieję, że po opuszczeniu naszej szkoły uczniowie klasy 8 będą kontynuować swoje pasje czytelnicze odwiedzając MBP w Chojnicach. /SA/

Data dodania: 2022-12-04 13:58:09
Data edycji: 2022-12-04 14:07:39