Wyjazd do Opery Nova

9 listopada 40 uczniów naszej szkoły miało okazję pojechać do bydgoskiej Opery Nova na przedstawienie baletowe pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W godzinach popołudniowych pod opieką  Pań: Laury Turowskiej, Soni Alichniewicz oraz Agnieszki Głyżewskiej uczniowie udali się autokarem do Bydgoszczy, by obejrzeć adaptację baletową znanej wszystkim bajki o królewnie Śnieżce.

To już 123. przedstawienie i trzecia wersja tego tytułu prezentowana na scenie bydgoskiej Opery od 2000 r. Skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. "Królewna Śnieżka...", przyniosła autorowi ogromną popularność i niesłabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także: Ptak, Lis, Żabka, Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Inscenizacja i choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego. Ten znany twórca realizował liczne balety klasyczne i współczesne, wielkie widowiska, ale i kompozycje o charakterze studyjnym; utwory przeznaczone dla dzieci inscenizuje ze szczególną dbałością. Scenograf , Anna Sekuła, wykreowała przepiękne kostiumy, oddające charaktery poszczególnych postaci i wkomponowała je w iście bajkową przestrzeń.

Uczniom naszej mieli okazję poznać nowy rodzaj sztuki, z którym na co dzień nie mają do czynienia. Z radością należy stwierdzić, że w dobie telewizji i internetu, uczniowie byli zainteresowani przedstawieniem, więc mamy nadzieję, że w przyszłości uda się po raz kolejny zorganizować tego typu kulturalny wyjazd. (AG)

Data dodania: 2021-11-14 19:12:42
Data edycji: 2021-11-14 19:13:46