XI edycja Narodowego Czytania

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano m.in. Potop i Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego oraz polskie nowele.

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Pana Prezydenta, a uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielką języka polskiego, Agnieszką Głyżewską, mieli okazję poznać bliżej biografię autora – Adama Mickiewicza oraz wysłuchać fragmentów „Ballad i romansów” (AG)

Data dodania: 2022-09-05 17:44:35
Data edycji: 2022-09-05 17:45:24