XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XII  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022r. szkoÅ‚y z różnych stron Å›wiata uczestniczyÅ‚y w Åšwiatowym Dniu Tabliczki Mnożenia.  Przez kilka dni   poprzedzajÄ…cych  to doroczne Å›wiÄ™to uczniowie przypominali sobie tabliczkÄ™ mnożenia, aby w koÅ„cu, w piÄ…tek, sprawdzić swoje umiejÄ™tnoÅ›ci.  Na korytarzach pojawiÅ‚y siÄ™ gazetki tematyczne i plakaty propagujÄ…ce to wydarzenie.  Uczniowie z klas 3-8 bardzo chÄ™tnie rozwiÄ…zywali zadania, wiÄ™kszość osób uzyskaÅ‚a  certyfikat eksperta z tabliczki mnożenia. Wiele osób zabraÅ‚o tzw. egzaminy do swoich domów, aby sprawdzić, czy domownicy i znajomi mogÄ… również pochwalić siÄ™ tÄ… umiejÄ™tnoÅ›ciÄ…. Dużym zainteresowaniem cieszyÅ‚ siÄ™ również quiz online, do którego przystÄ…pili zarówno uczniowie jak i rodzice.

Celem akcji byÅ‚o propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia siÄ™ matematyki. MiaÅ‚a ona zachÄ™cić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja byÅ‚a  okazjÄ… dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zalegÅ‚oÅ›ci po wakacjach. /AC/

Data dodania: 2022-10-12 14:17:17
Data edycji: 2022-10-12 14:17:48