XXII edycja Gminnego Konkursu Eko – Bal

XXII edycja Gminnego Konkursu  Eko – Bal

21 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Pawłowie odbyła się XXII edycja Gminnego Konkursu „ Eko – Bal”.

W konkursie rywalizowało 34 uczniów reprezentujących 7 szkół podstawowych z Gminy Chojnice: Nieżychowice, Ogorzeliny, Nowa Cerkiew, Kłodawa, Lichnowy, Silno oraz Pawłowo.

Impreza ta miała na celu aktywizować uczniów do poznania problematyki ekologicznej, wzbudzić zainteresowanie współczesnymi zagrożeniami dla środowiska płynącymi z działalności człowieka, rozwijać zdolności plastyczne i techniczne oraz popularyzować ideę ochrony przyrody.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:

1. Anita Sznajder- dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach
  2. Beata Grabowska - przedstawicielka Parku Narodowego „Bory Tucholskie”,
  3. Grażyna Jaszewska – przedstawicielka Zaborskiego Parku Krajobrazowego,
  4. Bożena Borowicka- sołtys Sołectwa Pawłowo.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz  upominki, które ufundowane zostały przez: Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach,  Park Narodowy „Bory Tucholskie”,  Zaborski Park Krajobrazowy, Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Pawłowie oraz Nadleśnictwo Rytel.

Po zmaganiach konkursowych nastąpił akcent edukacyjny w postaci gier i zabaw przyrodniczych, które prowadziły panie: Dorota Krzoska i Grażyna Jaszewska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Wszystkim uczestnikom, gościom oraz fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Organizator:

Justyna Krawczykiewicz