XXIV Gminny Konkurs EKO-BAL

Gminny Konkurs „Eko- Bal”, edycja XXIV

XXIV Gminny Konkurs „Eko- Bal” już za nami. W tegorocznej edycji rywalizowało 27 uczniów reprezentujących 5 szkół podstawowych z gminy Chojnice.

Impreza ta miała na celu aktywizować uczniów do poznania problematyki ekologicznej, rozwijać zdolności plastyczne, kreatywność, wrażliwość estetyczną oraz popularyzować ideę ochrony przyrody.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:

1. Anita Sznajder- dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach,
  2. Beata Grabowska - przedstawicielka Parku Narodowego „Bory Tucholskie”,
  3. Grażyna Jaszewska – przedstawicielka Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

W tym roku w kategorii klas I-III, komisja wyróżniła pierwszym miejscem wszystkie prezentacje, w tym również naszą uczennicę Zuzię Pawełek z klasy III.

Kolejną reprezentantką naszej szkoły była Malwina Szajgin z klasy V, która wcielając się w jeża, zajęła III miejsce. Również III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Malwina Szajgin i Lena Erwart z klasy V oraz  Maja Kinowska, Julia Chyrek, Antek Maniak i Basia Pestkowska z klasy IV. Nasi aktorzy przedstawili inscenizację pt.: „Spotkanie z Ekobohaterami”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki, które ufundowane zostały przez: Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy oraz Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach.

Wszystkim uczestnikom,  gościom oraz fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!

J.Krawczykiewicz